Küsimus – vastus

  • Millest tuleneb Sulfargin®-i antibakteriaalne toime?

    Salvi antibakteriaalsed omadused on tingitud hõbedaioonide aktiivsusest, mis vabanevad haavas sulfadiasiini hõbedasoolast; see protsess on järkjärguline, seega on antimikroobne toime salvi pealekandmisel püsiv. Hõbedaioonide bakteritsiidset toimet täiendab sulfadiasiini bakteriostaatiline toime. Seega mõjub Sulfargin® tänu kahele antimikroobsele komponendile tõhusalt paljude bakterite ja seente vastu.

  • Kas Sulfargin®-i võib kasutada väikelastele?

    Sulfargin® on lubatud kasutada lastel alates 3. elukuust. Erinevalt joodist ja briljantrohelisest ei tekita Sulfargin® salvi pealekandmine põletustunnet.

  • Kuidas kasutada ravimit Sulfargin®?

    Sulfargin® kasutatakse välispidiselt. Pärast haava puhastamist kandke salv õhukese kihina (2...4 mm) kahjustatud nahapinnale 1...2 korda ööpäevas, katke steriilse sidemega või jätke lahtiselt. Nahale kandmine on valutu, salv ei määri riideid ja voodipesu. Maksimaalne lubatud kogus on
    5 g salvi lühiajalise (<7 päeva) ravikuuri korral.

  • Kui kaua võib Sulfargin®-i kasutada?

    Sulfargin® on kõrge ohutusprofiiliga. Ravi kestus on individuaalne ja sõltub haiguse iseloomust ja rakendatud ravi tõhususest.
    Kui põletuspinna infektsiooni raviks on vajalik pikem kui 7 päeva kestev ravikuur, tuleb pöörduda arsti poole

  • Mida teha, kui ma unustan ravimi kasutamise ära?

    Kui olete unustanud ravimit kasutada, siis kasutage seda niipea kui võimalik ja jätkake selle kasutamist nagu tavaliselt. Ärge määrige kahekordset annust, kui eelmine kord jäi salvi manustamine vahele.

  • Kuidas säilitada preparaati Sulfargin®?

    Sulfargin® salvi säilitamine ei nõua eritingimusi, salvi tuleb hoida tihedalt suletud pakendis temperatuuril kuni 25°C.

TÄHELEPANU! TEGEMIST ON RAVIMIGA. ENNE TARVITAMIST LUGEGE TÄHELEPANELIKULT PAKENDIS OLEVAT INFOLEHTE. KAEBUSTE PÜSIMISE KORRAL VÕI RAVIMI KÕRVALTOIMETE TEKKIMISEL PIDAGE NÕU ARSTI VÕI APTEEKRIGA.